Reklama

Recenzia - Verejní nepriatelia


Verejní nepriatelia

Public Enemies

Réžia: Michael Mann
Hrajú: Johnny Depp, Christian Bale, Channing Tatum, Emilie de Ravin, Leelee Sobieski, Billy Crudup, David Wenham, Giovanni Ribisi, Marion Cotillard, Rory Cochrane, Stephen Dorff, Lili Taylor, Shawn Hatosy, John Ortiz, Stephen Lang, Stephen Graham, Matt Craven, James Russo, Branka Katic, Jason Clarke, Christian Stolte, Geoffrey Cantor, Chandler Williams, Michael Bentt, Laurence Mason, Peter Gerety, Carey Mulligan
Premiéra: 09.07.2009
Krajina: USA, 2009, 140 min.
Žáner: Krimi / Drama

Film je príbehom svetoznámeho gangstra Johna Dillingera a jeho bandy lupičov bánk. Jeho úhlavným nepriateľom je federálny agent Melvin Pulvis, ktorý ho má za úlohu všetkými možnými prostriedkami chytiť.Mená ako Johny Depp či Christian Bale nepochybne vzbudzujú veľké očakávania. A tu sa dostávame k problému. Film má prevažne pozitívne recenzie, avšak otázka znie, či by také boli aj keby sa v hlavných úlohách objavili iní herci pričom by bol na takej úrovni akej je. Určite to nie je podpriemerný film, ale zas nie je ani dych vyrážajúci. Dejová schéma je dosť stereotypná – vyrabovanie banky, zatknutie Dillingera, jeho útek, zase banka, nejaké tie ženy, potom zase chvíľa v base až po jeho smrť na ulici pri odchode z kina. Miestami je to až trochu nudné. Možno by nebolo na škodu veci, keby bol film o takú polhodinku kratší.

Hoci ktovie, možno len očakávania boli privysoké...

Autor: havran25
Hodnotenie: 56%
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1152836/
CSFD: http://www.csfd.cz/film/236238-public-enemies/

Rank (hodnotenie príspevku): - -15 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

01.09.2010 21:37:38 brutus1974_2 reagovať

suhlasim s recenziou...v dnesnej dobe by sa dalo natocit podstatne lepsie nieco...a hlavne s tou zostavou...a naozaj stacilo aj 110 minut...alebo to je skor film do obyvacky ked sa pritom mozes aj napapat:-)

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk