Reklama

Recenzia - Muž v tieni


Muž v tieni

The ghost writer

Réžia: Roman Polanski
Hrajú: Pierce Brosnan, Ewan McGregor, Timothy Hutton, Olivia Williams, Tom Wilkinson, Kim Catrall, James Belushi, Jon Bernthal
Premiéra: 07.10.2010
Krajina: Velká Británia / Francúzsko / Nemecko
Žáner: Thriller / Dráma

Triler nakrútený podľa celosvetového knižného bestselleru Roberta Harrisa (autor série Hanibal) v hlavnej úlohe s Piercom Brosnanom. Stvárňuje mladého spisovateľa (Ewan McGregor), ktorý dostane ponuku na jedinečný kontrakt, má napísať pamäte bývalého premiéra. Tie by však mohli odhaliť vládne tajomstvá, ktoré mali ostať navždy utajené, čím vystavuje vlastný život veľkému nebezpečenstvu. Kto bude mať záujem na tom, aby mlčal a aby utajené skutočnosti nevyšli na povrch?

Minimalistický a asketický Polanski◆ - v štýle natiahnutých paranoických thrillerov à la Pakulov™ "The Parallax View", avšak s viac presýtenými farbami kamery, ktorá stíha panoramatické zábery ostrova. Príbeh odsýpa pomaly (ale isto), napätie stúpa (neisto a zavše pomaly), takže k záveru sme hodení do víru šialene rútiacich sa udalostí a divák ako ja blažene sedí pribitý v kresle a so zapnutým podbradníkom necháva sa krmiť prvotriednou "pasta filma". Dámy a páni, také filmy sa ešte točia - (hudy78)

Pridajte sa k nám na Fabebooku


Autor: admin
Hodnotenie: 74%
IMDB:
CSFD: http://www.csfd.cz/film/243590-muz-ve-stinu/

Rank (hodnotenie príspevku): - 282 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk