Reklama

Recenzia - STREETDANCE 3D


STREETDANCE 3D

STREETDANCE 3D

Réžia: Max and Dania (Max Giwa, Dania Pasquini)
Hrajú: Nichola Burley, Charlotte Rampling, Richard Winsor, Gorge Sampson, Eleanor Bron, Ukweli Roach, Flawless, Diversity
Premiéra: 27.05.2010
Krajina: Anglicko
Žáner: Dráma

Život Carly pripomína rozprávku. Chodí s charizmatickým Jayom a ich tanečná skupina sa práve prebojovala do finále tanečného majstrovstva UK Street Dance Championship. Rozprávka sa ale končí vo chvíli, keď Jay opustí Carly i skupinu a všetky sny o tanečnej sláve sa tak začínajú rýchlo rútiť. Zlomená Carly bojuje zo všetkých síl, aby skupine i sebe dokázala že k víťazstvu ich môže doviesť aj ona. Po sérii nepríjemností a osobných porážok, medzi ktoré patrí aj strata skúšobne, začína o svojich vodcovských schopnostiach vážne pochybovať.
Spása prichádza v podobe učiteľky baletu Heleny, ktorá je fascinovaná schopnosťami a nadšením Carly a celej skupiny a ponúkne im, že môžu trénovať v luxusnom štúdiu baletnej akadémie. Podmienkou ale je, že budú spolupracovať s jej baletnými tanečníkmi. Helena dúfa, že Carlyinonadšenie a vášeň prameniaca zo street dance nakazí aj jej mladých zverencov pred konkurzom do prestížneho britského Kráľovského baletu.
Na otázku, či tieto dve skupiny tanečníkov nájdu spôsob, ako pred finále tanečného majstrovstva UK Street Dance Championship a pred konkurzom do britského Kráľovského baletu začať spolupracovať, odpovie historicky prvý 3D tanečný film, ktorý je inšpirujúcim a vzrušujúcim výletom po britskej scéne street dance a ktorý mimo iných predstaví aj hviezdy populárnej televíznej súťaže Britain´s Got Talent – George Sampsona a skupiny Flawless a Diversity.
Výraz “street dance” zahŕňa všetky tanečné štýly, ktoré nevznikli v kontrolovanom prostredí tanečných učební, ale na uliciach a kluboch. Je zmesou hip-hopu, break-dance, popping, locking a ďalších tanečných štýlov. “Nápad natočiť Street Dance bol vlastne reakciou na to, čo ponúkajú médiá okolo nás,” vysvetľuje producent James Richardson. “Médiá vám neustále predkladajú príbehy plné detí zabíjajúcich sa navzájom, všetky filmy sa točia okolo drog a pouličných gangov a ja myslím, že nastal čas ukázať tiež niečo pozitívne. Vždy som miloval americké muzikály 80. rokov, ako napr. Flashdance alebo Hriešny tanec a tak som si povedal, že by bolo skvelé natočiť tanečný film, ktorý by mal tú istú silu ako tieto americké filmy, ale ktorý by bol typicky britský.”Pridajte sa k nám na Fabebooku

Autor: admin
Hodnotenie: 74%
IMDB:
CSFD:

Rank (hodnotenie príspevku): - 114 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk