Reklama

Recenzia - Dračia pasca


Dračia pasca

Dragon Hunter

Réžia: Steve Shimek
Hrajú: Kelly Stables, Brad Johnson, Newell Alexander, Erik Denton, Slate Holmgren, Adam Johnson, Maclain Nelson, Brian King, David Morgan, Jason Purdie, Orlando Seale, Derrik Shakespear, Jake Suazo
Premiéra: 03.08.2009
Krajina: USA, 2008, 90 min.
Žáner: akční / Dobrodružný / Fantasy

Film je príbehom o dvoch bratoch, z ktorých ten mladší je vyvolený, aby sa stal záchrancom ľudstva pred drakmi. Spoločnosť im robia lovci drakov a jedna krásna elfka.

Ako už prvé dve vety napovedajú, námet je to do istej miery otrepaný a určite sa nedalo čakať, že z toho bude film, ktorý posadí všetkých divákov na zadok. Film sa síce pozerať dá, ale žiaľ to nestačí na to aby sa dal označiť aspoň za priemerný. K tomu ešte kúsok chýba. Prvým problémom je samotný scenár, ktorý je mierne chaotický. Najskôr sa vo filme hovorí o drakoch. Potom sú spomenuté nejaké ďalšie obludy či čo to akože majú byť a potom je to zase už len o honbe na drakov. Na potvory, s ktorými sa uprostred filmu naši hrdinovia pobijú, sa pozabudlo a divák sa nedozvie, prečo boli vlastne do filmu zakomponované.

Ďalším rušivým elementom sú vizuálne efekty. Buď nemali tvorcovia dosť peňazí na to, aby ich vylepšili, alebo sa na nich jednoducho vykašľali. Počas už spomínanej scény bitky je kamera neustále v pohybe a divák ani nevidí do tváre tých potvôr a tak ani nevie či to skutočne majú byť nejaké obludy alebo len zamaskovaní ľudia. Drak, ktorého hlavná postava v závere filmu zahluší, je síce na tom trochu lepšie, ale i tak moc dôveryhodne nevyzerá.

Záver filmu je mierne otvorený, akoby tvorcovia rátali do budúcna s pokračovaním. Ale určite nie je skoro nikto, kto by s nadšením očakával nejakú Dračiu pascu 2. Ak nebude, nič sa nestane. Bude to určite tá lepšia alternatíva...

Autor: havran25
Hodnotenie: 39%
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1290472/
CSFD: http://www.csfd.cz/film/262559-draci-past-dragon-hunter/

Rank (hodnotenie príspevku): - 45 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk