Reklama

Recenzia - Robin Hood


Robin Hood

Robin Hood

Réžia: Ridley Scott
Hrajú: Russell Crowe, Mark Strong, Cate Blanchett, Scott Grimes, Kevin Durand, Bronson Webb, Vanessa Redgrave, Oscar Isaac, Léa Seydoux, William Hurt, Danny Huston, Max von Sydow, Matthew MacFadyen, Eileen Atkins, Mark Addy
Premiéra: 14.05.2010
Krajina: USA / Velká Británia
Žáner: Dráma/akčný

Britské ostrovy neboli v 13. storočí ideálnym miestom k životu. Už beztak chudobná zem ešte financovala ambiciózne krížové výpravy svojho kráľa Richarda. V radoch jeho vojsk hájil problematickú čest Anglickej koruny aj bezemený lukosktrelec Robin (Russell Crowe). Ten sa stane očitým svedkom smrti kráľa pri obliehaní francúzskeho hradu a spolu s niekoľkými kumpánmi sa rozhodne na vlastnú pesť dostať se po rokoch putovania svetom čo nejrýchlejšie domov, do Anglicka. Ocitne se v kniežatstve Nottingham, ktoré ovláda nekompromisný šerif (Matthew Mcfadyen). Málokto sa mu dokáže vzoprieť, jednou z výnimiek je Lady Marion (Cate Blanchett), ktorá spravuje panstvo svojho svokra (Max von Sydow), zatiaľ jej muž bojuje za kráľa. Situácia sa ešte zhorší po Richardovej smrti, keď na trón nastúpi slabý kráľ Jan s dvorným našepkávačom Gisbornom (Mark Strong), ktorý tajne zosnuje francúzsku inváziu do zeme. Vo chvíli nejvyššej núdze ale prichádza doba hrdinov. Hrdinov ako je Robin. Muž, ktorý sa pokúsi naplniť prázdne pojmy ako právo, spravodlivosť a národná hrdosť.

Prečítajte si viac o natáčaní filmu a pozrite si oficiálny trailer.

Pridajte sa k nám na FabebookuAutor: admin
Hodnotenie: 79%
IMDB:
CSFD:

Rank (hodnotenie príspevku): - 99 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

19.05.2010 23:42:30 Astari reagovať

tak na Robina Hooda sa teším už len preto,že ho točil práve Scott,ktorý v Gladiátorovi ukázal že má talent čo sa týka režisérskej stránky... mám však obavy,lebo opäť je to už neviem koľkí remake .. a ľudia budú čakať niečo čo ešte nevideli.. tak sná´d to dopadne dobre..čo sa týka hereckého obsadenia..v úlohe Robina mi úplne sedí Russsell Crowe... je to bojovník má to v krvi.. : )

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk