Reklama

Recenzia - Mesto duchov


Mesto duchov

Ghost Town

Réžia: David Koepp
Hrajú: Ricky Gervais, Greg Kinnear, Kristen Wiig, Téa Leoni, Bill Campbell
Premiéra: 23.03.2009
Krajina: USA, 2008, 102 min.
Žáner: komédia / romantický / fantasy

Hlavnou postavou je mrzutý zubár Bertram Pincus, ktorý počas operácie nečakane zomrie a rovnako nečakane o niekoľko minút opäť ožije. Po prebudení z narkózy zistí, že má schopnosť komunikovať s mŕtvymi, ktorí stále čosi po ňom chcú. Jeden mimoriadne protivný duch ho presvedčí, aby zabránil svadbe jeho vdovy.

Prvých 5 minút môže vyvolať dojem, že ide o nejakú drsnú čiernu komédiu. Zakrátko však divák príde na to, že je na omyle a že sa jedná o romantickú komédiu. Avšak v tomto prípade na rozdiel od iných filmov tohto žánru sa jedná o skutočne zábavný a pekný film. Dej neprešľapuje na mieste, hlavné postavy sa v priebehu filmu vyvíjajú. Zo zubára sa stane dobrý človek ochotný pomôcť iným a aj duch, ktorý ho celý čas otravoval zistí že bol počas života sebecký pred definitívnym odchodom na večnosť všetko čo spôsobil oľutuje a dá dokopy Pincusa so svojou bývalou ženou.

Takže ak prídete unavení z práce a budete mať chuť si pozrieť niečo, pri čom si oddýchnete, a zároveň má aj nejakú myšlienku, pozrite si tento film a neoľutujete. Je to omnoho lepšia alternatíva proti seriálom či filmom ktoré dávajú po večeroch v televízii. Vybočenie z reality, ktoré je balzamom na dušu.

Autor: havran25
Hodnotenie: 71%
IMDB:
CSFD: http://www.csfd.cz/film/125448-mesto-duchu-ghost-town/

Rank (hodnotenie príspevku): - 59 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk