Reklama

Recenzia - Americký gangster


Americký gangster

American Gangster

Réžia: Ridley Scott
Hrajú: Denzel Washington, Russell Crowe, Chiwetel Ejiofor, Josh Brolin, Lymari Nadal, Ted Levine, Roger Guenveur Smith, John Hawkes, RZA, Yul Vazquez, Ruby Dee, Ruben Santiago-Hudson, Carla Gugino, John Ortiz, Cuba Gooding Jr., Armand Assante, Joe Morton, Idris Elba, Common, Tip Harris, Kevin Corrigan, Jon Polito, KaDee Strickland, Gavin Grazer, Norman Reedus, Roger Bart, Ernest Dancy, Fab 5 Freddy, Clarence Williams III, Richard Nixon, Daniel Hilt, Jon DeVries, Ric Young, Nick Poltoranin, Hristo Hristov
Premiéra: 03.05.2007
Krajina: USA
Žáner: Krimi / Drama

Dokonalé... Režisér Ridley Scott nezaháľa a vo svojom veku a veľkými dlhoročnými skúsenosťami v kinematografii nám točí jeden výnimočný film za druhým, po nevďačne odmietnutom Dobrom ročníku u širokého publika, nám opäť dokazuje že spolupráca s Russellom Crowe len tak ľahko neskončí a že malí neúspech ich spoluprácu môže len spružiť a potom vznikajú veľkolepé filmy ako tento American gangster. Scott sa vydal cestou sebe vlastnou, v tomto počine sa nesnaží kopírovať žiadny chválospevný mafiánsky film, jednak nemal na to ani dôvod do rúk dostal scenár od Stevena Zailliana, zostavení podľa skutočných udalostí za spolupráce vtedajších protagonistov tejto snímky, konkrétne nápaditého gangstra Franka Lucasa a jeho náprotivok na poli vyšetrovacom Detektíva Richie Roberts. Pre stvárnenie týchto úloh si ani lepšie už nemohol vybrať než dvojicu Denzel Washington a Russell Crowe, pre film sa stali stavebnými piliermi a obdobie 70.rokov aj vďaka nim sa stalo na plátne vierohodným. Dej neovplíva žiadnou zbesilou jazdou, ktorá by v tomto smere mohla upútať, je to skôr pomaly - citlivo vyrozprávaní príbeh a veľkom vzostupe a páde vtedajšieho čierneho vládcu ulíc New Yorku vďaka priekupníctvu drog pod názvom Blue Magic. Bol neúprosní, pred ničím neustupoval, neskutočne sa mu darilo vďaka vtedajšej Vietnamskej vojne a nápaditej preprave drog v truhlách padlých vojakov, posielajúcich leteckou prepravou domom do krajiny, do zasľúbenej krajiny veľkých možnosti, dlhé roky mu všetko prechádzalo až musel raz prísť zlomový moment. Na nom mal s časti prsty aj vtedajší skorumpovaní chamtivý Detektív Trupo v podaní výborného Josha Brolina, ktorý bol pre ústrednú dvojicu filmu slušným sekundantom len škoda že len na malom priestore. _Ku kamere nemohol byť ani lepšie vybraný človek než Harris Savides, ktorý sa len pred nedávnom výborne uviedol s Fincherovím Zodiacom odohrávajúcim sa tiež v 70.rokoch, aj vďaka nemu nám bolo priblíženie čaro vtedajšej doby. Na filme sa podieľal dokonca aj Alexander Witt ( režíroval Resident Evil 2) ten bol u tohto projektu ako pomocný režisér / kameraman a po úspešnom podiele aj na Casino Royale si pripísal ďalšiu výnimočnú spoluprácu.

Pridajte sa k nám na FabebookuAutor: wilki
Hodnotenie: 88%
Zvláštne ocenenie: Zlatá medaila
IMDB: http://lookpic.com/i/117/x9hplStt.jpeg
CSFD: http://www.csfd.cz/film/224384-americky-gangster/

Rank (hodnotenie príspevku): - -32 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

06.05.2010 23:57:20 wilki reagovať

film ako víno...odporučam vrelo skuknuuut zaujme uz od zaciatku az po samotny koniec. "Gangsterka" ako sa maaaa

01.09.2010 22:24:58 brutus1974_2 reagovať

nieje to zle...ale tento zaner ma len obmedzene pole divakov...ale podarilo sa to velmi:-)

11.11.2010 23:01:24 Astari reagovať

... Americký gangster ma docela zaujal,a to hlavne preto,že to Scott zobral z trochu iného konca... v každej gangsterke sa jedná o prachy a zbrane a aby mali šťastný život.. ale tu šlo práve o tie kontroverzné drogy..ktorým sa mafiáni vyhýbali... a viď zrodila sa idea a z toho napumpovaný trhák ... u mňa po dlhej dobe veľmi jemná a uhladená story o chlapíkovi odnikiaľ ktorý zakusil moc.. 10 prstov.. !!.. : )

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk