Reklama

Recenzia - Pulp Fiction: Historky z podsvetia


Pulp Fiction: Historky z podsvetia

Pulp Fiction

Réžia: Quentin Tarantino
Hrajú: John Travolta, Samuel L. Jackson, Tim Roth, Uma Thurman, Christopher Walken, Bruce Willis, Harvey Keitel, Amanda Plummer, Rosanna Arquette, Eric Stoltz, Ving Rhames, Maria de Medeiros, Peter Greene, Duane Whitaker, Paul Calderon, Frank Whaley, Burr Steers, Phil LaMarr, Bronagh Gallagher, Quentin Tarantino, Steve Buscemi, Joseph Pilato, Angela Jones, Julia Sweeney, Alexis Arquette, Lawrence Bender, Kathy Griffin
Premiéra: 13.10.1994
Krajina: USA, 1994, 154 min
Žáner: Krimi / Thriller / Komedie / Drama

Snáď sa ani nebude treba moc vypisovať k tomuto fenomenálnemu kulťaku z 94 roku v ktorom si zahrali dve z hlavných postáv velikáni Haliwoodskeho plátna John Travolta a Samuel L.Jackson ako gangstri v službách obávaného Marsellusa Wallace (Ving Rhames).Pred dokončením jedného "jobu" prezradí Vincent Julesovi, že Pán Veľký (teda Marsellus) ho požiadal, aby sa postaral o jeho sexy manželku Miu (Uma Thurman), kým bude na Floride. Vincent to považuje za skúšku lojality, v ktorej musí za každú cenu obstáť.

Butch Coolidge (Bruce Willis) je boxér, ktorého kariéra sa chýli ku koncu. Keďže v boxe neexistuje liga veteránov, bude sa jednoducho musieť zmieriť s tým, že už je out, a prijať Marsellusovu lákavú ponuku - vziať prachy, prehrať v piatom kole a odletieť si užívať so svojou milovanou Fabienne (Maria de Medeiros) na slnečný Karibik. Ale aké je to bojovať s vedomím, že tentokrát je to naposledy? Dovolí mu pýcha a hrdosť prehrať a tým pádom skoncovať so svojou kariérou?

Pumpkin (Tim Roth) a Honey Bunny (Amanda Plummer), párik mladých amatérskych zlodejíkov si vysedáva v reštaurácií a analyzuje pracovný život. Vylučovacou metódou prídu na to, že v čase, keď sa neoplatí vykrádať banky, obchody s alkoholom ani benzínové pumpy je najlepším terčom lúpeže reštaurácia. A prečo nie tá, v ktorej práve sedia? Nasleduje rýchle rozdelenie úloh, bozk pre šťastie a samotná lúpež. Osudová lúpež...

Tri na prvý pohľad nesúvisiace historky z krvavého podsvetia tvoriace jeden príbeh plný štylizovaného násilia, drog, dnes už kultových dialógov a hlavne absurdných situácií a nečakaných dejových zvratov.

Pridajte sa k nám na FabebookuAutor: admin
Hodnotenie: 91%
Zvláštne ocenenie: Zlatá medaila
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0110912/
CSFD: http://www.csfd.cz/film/8852-pulp-fiction-historky-z-podsveti/

Rank (hodnotenie príspevku): - 11 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

05.05.2010 15:03:59 printik reagovať

Kto ešte toto nevidel ma jedinečnu šancu http://onlinky.com/film-759.html

20.05.2010 00:31:29 Astari reagovať

absolútne unikátny film v podaní Tarantina... snáď viac sa mi páčil snímok (Four Rooms) .. : ) .. opäť čierny humor zasadený do bežného života medzi tromi nesúvisiacimi príbehmi... u mňa kultový snímok,ktorý nesmie chýbať v každej šialenej domácnosti.... doporučujem pozrieť !!!!

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk