Reklama

Recenzia - Forrest Gump


Forrest Gump

Forrest Gump

Réžia: Robert Zemeckis
Hrajú: Tom Hanks, Robin Wright Penn, Gary Sinise, Mykelti Williamson, Sally Field, Haley Joel Osment, Peter Dobson, Siobhan Fallon, Hanna Hall, Brett Rice, Kirk Ward, Kurt Russell, Stephen Bridgewater, Michael Jace, Michael McFall, Joe Alaskey, Sam Anderson, Jacqueline Lovell
Premiéra: 20.10.1994
Krajina: USA, 1994, 142 min
Žáner: Drama / Komedie / Romantický

Vážený tak kto by už nepoznal Foresta? Tento kulťák z roku 1994 pozná hádam každý dá sa pozerať stále či už s kamarátmi,frajerkou alebo sám.
Poďme si troška pripomenúť dej :D
Hrdinom tejto snímky je prostáčik Forrest Gump (Tom Hanks)typický dedinský muž ktorý už od detstva robil to čo sa mu povedalo, do života si preto odniesol niekoľko rád svojej starostlivej mamičky a osvedčené pravidlo ktoré sa mu hodí v nejednej situácii:"Keď je najhoršie tak bež".
Forest, sa tak prebehne školou ako hráč amerického futbalu,potom peklom vietnamskej vojny a zúfalstvom nad maminej smrti.Vždy sa totiž nájde niekto alebo niečo čo po ňom hádže obrazne kameňom nakoniec však Forest nájde aj iné riešenie ako útek. Svoj život spojuje s kamarátkou z detstva Jenny, ktorá pre neho ostane jedinou láskou s priateľom z vojny černochom Bubbou ktorý dá smer jeho zmýšľaniu o love kreviat a poručíkom Taylorom ktorému zachráni vo vojne život. Forest ako športovec aj ako hrdina sa stretáva s ľudmi ktorých vždy niekto zastrelí (J.F.Kennedy,John Lennon)Aj jeho blízky umierajú ale on sám ostáva, empiricky sa dostáva od impulzívneho "úteku" pred životom k úvahám o ľudskom osude a Bohu. Súkromný hrdinov osud zároveň postihuje tridsať rokov povojnových amerických dejín.

Autor: admin
Hodnotenie: 95%
Zvláštne ocenenie: Zlatá medaila
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0109830/
CSFD: http://www.csfd.cz/film/10135-forrest-gump/?text=130595

Rank (hodnotenie príspevku): - -6 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

03.05.2010 22:45:31 jeffocadca reagovať

Tuto je link pre toho kto by si chcel film pozriet.. http://stagevu.com/embed?width=450&height=191&background=000&uid=diatfdkijbyl#
... je to jeden z mojich najoblubenejsich filmov..

20.05.2010 00:41:42 Astari reagovať

starý dobrý Forrest ktorý tvoril dejiny .. : ) ... povznášajúci snímok z dielne Zemeckisa... film pri ktorom som fakt nezaspal a zakaždým ma prinútil vyroniť tú pomyselnú slzu za chudáka Forresta... : ) .. doporučujem pozrieť... páčila sa mi scéna keď bežal dlhé roky a potom sa zastavil a išiel domov... :D :D ... klobúk dolu a palec hore.. : )

01.09.2010 22:31:30 brutus1974_2 reagovať

:-)))...neexistuju mena ludi...len sami premenovani FORESTOVIA po celom svete...proste film co sa neda nikdy prekonat, co sa tyka milej ironie..:-)))..a ani jeho hlavny hrdina uz nikdy neprekonal v ziadnom filme svoj vtedajsi herecky vykon a ani popularitu...

20.02.2011 00:01:07 hackso1 reagovať

Keď kukám na tento film, vždy je niečo čo vňom nájdem nové. Niečo čo vie na človeka tak zapôsobiť a rezonuje to vňom tak veľmi dlho že si myslíte keď sa pozriete voň z okna myslíte se že je to všetko tak ako vo filme, ale nechcete si to pripustiť... Dokonalosť skrytá skoro v 2 pol hodinách filmu.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk