Reklama

Recenzia - Reportér


Reportér

Paperboy, The

Réžia: Lee Daniels
Hrajú: Matthew McConaughey, Nicole Kidman, Zac Efron, John Cusack, Glen Warner, Nikolette Noel, Camille Balsamo, David Oyelowo, Scott Glenn, Ned Bellamy, Macy Gray
Premiéra: 27.02.2013
Krajina: USA
Žáner: Thriller / Dráma / Romantický

O tom, ako vás láska môže dostať do problémov. Napriek sympatickým tváram McConaugheyho a Efrona, ktoré určite ocení staršie aj mladšie ženské publikum, nečakajte sladkú romantiku, tu totiž potečie krv, moč a pot.Príbehom vás bude sprevádzať Anita Chester (Macy Gray), ktorá v sedemdesiatych rokoch pracovala ako slúžka u rodiny Jansenových. Anita objasňuje udalosti, ktoré sa stali v súvislosti so smrťou miestneho, bezohľadného šerifa Thurmonda Calla. Za jeho vraždu si odpykáva trest Hillary Van Wetter (John Cusack), ktorému hrozí trest smrti. Hillary, síce so svojím chovaním nieje najpríjemnejšia spoločnosť, ale je tu možnosť, že je nevinný.

Preto do mesta prichádza Ward Jansen (Matthew McConaughey) a jeho kolega Yardley Acheman (David Oyelowo). Dvaja investigatívni reportéri z Miami Times, ktorý sa rozhodli na prípad pozrieť bližšie. Okrem toho, pre Warda je to aj príležitosť navštíviť rodné mesto a jeho rodinu, hlavne jeho brata Jacka Jansena (Zac Efron).

Na scéne sa objavuje zvodná Charlotte Bless (Nicole Kidman), ktorá má záľubu v dopisovaní ľúbostných listov s väzňami. Napriek tomu, že si už písala so stovkami väzňov, verí, že Hillary Van Wetter je pre ňu ten praví a hlavne, že je nevinní. Charlotte sa snaží dokázať jeho nevinu a tak o pomoc požiada Warda a Yardleyho. Pri tento príležitosti, sa Charlotte zoznámi s, o polovicu mladším Jackom, ktorý sa do nej na prvý pohľad zamiluje.

Všetko sa vyvíja sľubne, zdá sa, že Hillary je nevinní, keďže v čase vraždy práve vykonával inú trestnú činnosť. Zlom nastane až potom, čo Ward, ktorý tají svoju slabosť pre mužov a sadizmus, skončí v nemocnici, potom čo ho dvaja černosi mučia a znásilnia. Medzitým Yardley napíše článok, ktorý pomôže Hillarymu na slobodu. Hneď ako sa Hillary ocitne na slobode, vezme Charlotte do svojho domova v miestnych močariskách. Charlotte začína chápať, že takýto život viesť nechce a pošle dopis Jackovi, ten sa ju, aj so svojím bratom Wardom, rozhodne zachrániť.

To, čo začalo ako pátranie po pravde o vražde šerifa, sa presúva do úplnej inej sféry, kde môžeme vidieť osobných démonov hlavných postáv. Každý má nejakú slabosť, pre Jacka to je Charlotte, pre Charlotte sú to väzni a pre Warda muži, každého ich slabosť privedie to problémov, z ktorých už nemusí viesť cesta späť.Film je natočený na motívy rovnomennej knihy od Peta Dextera, ktorý sa osobne podieľal na scenári. The Paperboy má veľa zaujímavých častí, ako napríklad farma aligátorov v miestnych močiaroch, Nicol Kidman (Australia, Dogville), ako zvodná blondína, ktorá nemá problém rozkročiť nohy a roztrhnúť si silonky v rozkroku a samozrejme John Cusack (1408, 2012), ako chlipný, surový a taký ten zvierací typ, ktorý neznáša nohavice na ženách a vie to s mačetou.

Lee Daniels (Precious), ktorý bol za snímku aj nominovaní na zlatú palmu, predviedol hneď niekoľko odvážnych scén. Mimochodom scéna, v ktorej Kidman močí na Efrona, na pláži, sa Danielsovi už zdala príliš a chcel ju vystihnúť, nakoniec ho však Kidman presvedčila o opaku.

Až sa vám páčia 70's a Florida a nebude vám prekážať prepotená Cusackova tvár, či Kidmanin rozkrok, či takmer úplnú absencia humoru, si snímku určite užije. Ďalším dôvodom je, že The Paperboy má raiting „R“, čo znamená krv, vulgárne vyjadrovania, násilie atď.

Ženské publikum sa môže tešiť na atletické telo Zaca Efrona, ktoré v tomto snímku obsahuje aj mozog. Na pánov tu čaká samozrejme Kidman, ktorá sa, ako dokázala v tejto snímke, dokáže sama priviesť k orgazmu bez dotyku. Kidman bola aj nominovaná na zlatý glóbus, za vedľajšiu úlohu.

Autor: Rojko
Hodnotenie: 56%
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1496422/
CSFD:

Rank (hodnotenie príspevku): - 31 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk