Reklama

Recenzia - Zlo


Zlo

Zlo

Réžia: Peter Bebjak
Hrajú: Kamil Kollárik, Andrej Dúbravský, Tom Sotak, Richard Felix, Magdaléna Čaprdová
Premiéra: 12.04.2012
Krajina: Slovensko
Žáner: Horor

... Filmová ukážka hororu a napätia pod taktovkou slovenského režiséra seriálov Petra Bebjaka(Nevinní,Dr.Ludsky,Záhady SK,...) sa vydarila viac než prekvapivo.Poďme ho ale rozobrať.

Dej filmu pojednáva o troch mladých reportéroch, ktorých práca zahŕňa objasnenie nevysvetliteľných úkazov, existencie duchov a démonov, odhaľovanie rôznych síl vplývajúcich na náš svet a pod.

Popri natáčaní v jednom hoteli sa im ozve neznámy muž, ktorý im prerozpráva desivý a hrôzu naháňajúci príbeh o niečom čo zničilo celú jeho rodinu,budúcnosť,prácu,psychiku a duševný stav.

Nazval to jednoducho ZLO.

Všetko zaznamenávajú na kameru, aby zdokumentovali svoje úsilie.
Už zo začiatku sa všetko nesie v nejakej čudnej napätej atmosfére.Muž im prezradí čo sa vlastne deje v jeho dome,aby jeho varovanie vypočulo čo najviac ľudí.
Pod nátlakom otázok ich však muž pošle preč z domu.
No naši \"traja pátrači\" podniknú výlet do jeho domu na vlastnú päsť...

Oni totiž netušia čo skutočne číha v základoch prekliateho domu.

Krik,krv a hrôza...
Na útek už je neskoro...
ZLO sa prebudilo a má hlad.


Ak mám byť úprimný, je to vôbec po prvýkrát, kedy nehádžem slovenský film do odpadu...práve naopak.Naproti tomu, aby som bol aspoň trochu objektívny,snímok Zlo je (bohužiaľ ešte stále) plný klišé zápletok,dialógov a scén.Je snáď poskladaný z desiatok rôznych filmov podobného žánru,(uvediem príklad ako Exorcista, Záhada Blair Witch, Rec, Paranormal Activity,The Tunnel...).Dej je ale postupom času mrazivejší a desivejší,atmosféra hustne plynulo,jednoduchosť deja,keďže ide o \"found footage\",jemne podladená zvuková kulisa,skvelý herecký výkon pána Bartoša(neznámy muž),zopár \"cool\" efektov ktoré ma občas pritlačili do kresla a v neposlednom rade aj obstojné tempo, ktoré na nič nečakalo...
Ak to mám zhrnúť,tak nech sa už Zlo snaží o čokoľvek, chalanom sa podarilo určiť ten správny smer, ktorým by sa mala slovenská kinematografia v budúcnosti uberať.A je v podstate jedno o aký filmový žáner ide...

Doporučujem všetkými 7-mi prstami...!!!

Autor: Astari
Hodnotenie: 61%
Zvláštne ocenenie: Strieborná medaila
IMDB:
CSFD:

Rank (hodnotenie príspevku): - 92 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk