Reklama

Recenzia - Prci, prci, prcičky: Stretávka


Prci, prci, prcičky: Stretávka

American Pie: Reunion

Réžia: Jon Hurwitz, Hayden Schlossberg
Hrajú: Jason Biggs, Alyson Hannigan, Chris Klein, Thomas Ian Nicholas, Seann William Scott, Tara Reid, ...
Premiéra: 05.04.2012
Krajina: USA
Žáner: Komédia

Feelingmovies.sk

Teenagerská trilógia Prcičiek (ak nepočítam lacné video filmy) sa nám prehupla do dospelejšej formy, no nebojte, ani v “Stretávke” neabsentuje sexistický a fekálny humor. Ba naopak, je silnejší a pritom dobre skombinovaný s pomerne inteligentnými a nápaditými hláškami.

Začiatok je ako ináč o bilancovaní. Jim (Jason Biggs) majú s Michelle (Alyson Hannigan) dieťa a v posteli im to neklape. Ostatným život tiež nevyšiel podľa predstáv, no dôležité je, že sa všetci idú stretnúť v ich rodnom meste. Z toho má samozrejme najväčšiu radosť Stifler (Seann William Scott), ktorý to dáva patrične najavo a my môžeme byť len radi. Film sa po uvedení všetkých dôležitých postáv rozdelí na komediálnu časť, kde dominujú Jimove trapasy a Stiflerove strelené nápady (neiritujúce a zábavné!), a na romantickú časť okolo Jimovej rodiny (vrátane jeho vtipno-melancholického otca) a okolo ostatných členov party. V závere nám tvorcovia predstavia aj menšie postavy z minulých dielov. Na niektoré z nich mi už pamäť nesiahala a spomeniete si na nich až vďaka vsuvkám v dialógoch, ktoré vám to polopatisticky vysvetlia, alebo naznačia. Pre skalných fandov Prcičiek je to zbytočné, ale aspoň sa im predĺži pocit nostalgie.

Film má 113 minút, čo je na komédiu dosť. Je to vďaka spomínaným návratom do minulosti a snahe dotknúť sa vnútra každej postavy. Tie už majú zdedenú hodnotu z minulých dielov, ale stále sa na nich dobre pozerá a stále je čo riešiť, hoci tieto emočné časti uberajú na tempe. Film zato nabral na gagoch, ktoré majú veľkú energiu a sú dobre načasované a zahrané. Predsa už sa z niektorých stali skúsenejší herci, a niektorí sa kvalitatívne nepohli nikde (a vôbec tým nemyslím Adama Sandlera).

Príbeh sa ale rozhodne neopiera len o full klasické obsadenie. Film využíva potenciál situačného humoru, založeného na porovnávaní mládeže (čítaj mladých báb) s rokom 1999, kedy naši hrdinovia maturovali. Tieto scénky tak zabavia teenagerov ako aj mladších dospelých, ktorí vyrastali na jednotke a nepovažujú Spice Girls za “klasický rock” :) Najväčšia šou je však na konci filmu, kde dochádza k skutočnému vrcholu tejto série a len to zlepší váš pocit z filmu. A tie vrcholy sú tu rovno dva…

Pridajte sa k nám na FACEBOOKU

Autor: admin
Hodnotenie: 78%
IMDB:
CSFD: http://www.csfd.cz/film/283709-prci-prci-prcicky-skolni-sraz/

Rank (hodnotenie príspevku): - 4 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk