Reklama

Recenzia - Avengers: Pomstitelia


Avengers: Pomstitelia

The Avengers

Réžia: Joss Whedon
Hrajú: Robert Downey Jr., Jeremy Renner, Scarlett Johansson, Chris Evans, Samuel L. Jackson, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Clark Gregg, Lou Ferrigno, Tom Hiddleston, Cobie Smulders, Paul Bettany, Gwyneth Paltrow, Stellan Skarsgård, Jenny Agutter, Enver Gjokaj, Walter Perez, Stan Lee, Alexis Denisof, Ashley Johnson, Powers Boothe, Harry Dean Stanton
Premiéra: 03.05.2012
Krajina: USA
Žáner: Akčný\\Sci-Fi\\Dobrodružný

...Joss Whedon,väčšinou preslávený TV seriálmi,ktoré sa vysielali v neskorých nočných hodinách,keď ľudia spali,stvoril pod taktovkou Silvestriho symfónie, neuveriteľný komiksový zážitok, ktorý sa mi vryl do pamäte na hoooodne dlhú dobu...

Filmový tohto ročný trhák je bez pochyby Marvelovská podívaná pod názvom The Avengers...

Príbeh začína nájdeným mocným artefaktom, ktorý náleží iba Bohom nazývaným Tesserakt, ktorým ľudstvo vyvíja nové technológie a zbrane, ale taktiež portál do iných svetov, pod ostrým dohľadom šéfa medzinárodnej mierovej organizácie menom S.H.I.E.L.D., Nicka Furyho (Samuel L. Jackson).

Do nášho sveta však prenikne zatratený Asgarďan,Loki (Tom Hiddleston), a ukradne Tesserakt z tajnej základne Shieldu.

Zo sebou si zoberie aj najlepšieho strelca na Zemi,Hawkeye(Jeremy Renner - 28 týždňov potom) nebezpečného protivníka na dlhú vzdialenosť,s rýchlosťou a 100-percentnou presnosťou.

Nick Fury sa preto, rozhodne najať ten najlepší tým aký kedy uzrel svetlo nášho sveta,tým zložený z Iron-mana(Robert Downey Jr. - Sherlock Holmes 1,2)...Thora(Chris Hemsworth)...Black Widow(Scarlett Johansson - Iron Man 2)...Hawkeyea,ktorého sa nakoniec podarí vymaniť spod vplyvu Lokiho...Neuveriteľného Hulka(Mark Ruffalo - Prekliatý Ostrov)...a Kapitána Ameriky(Chris Evans).

Tým s krycím názvom Avengers sa pustí do boja proti Lokimu a jeho armáde, ktorú mu prepožičal mocný krutovládca z iného sveta a Vesmíru...armádu Čitoriov, aby zničili ľudskú rasu a vytvorili podmienky pre nových usadlíkov...

Cez všetky nezhody, ktoré medzi sebou superhrdinovia majú, sa púšťajú spoločnými silami do nebezpečného nepriateľa,ktorý ohrozuje ich rodný svet,so silným mottom v srdci: \"Keď nemôžeme svet ubrániť, tak ho aspoň pomstíme.\"


Pridajte sa k nám na FACEBOOKU

Niet čo doklepnúť na záver.Jednoduchá podívaná a zábava,boj dobra a zla,odveký spor, ktorý sa zažehná v duchu silného patriotizmu a hrdinstva.Rýchla dynamika deja,scénar obohatený o nejakú tú správnu hlášku,inak prepracovaný veľmi vkusne, čo sa týka rozdelenia jednotlivých bojových scén na každého hrdinu zvlášť, čo v komplexe nadväzovalo veľmi pozorne a vkusne.Jednoducho to zapadalo tak ako malo.3D efekty nesklamali, ale naopak prekvapili,akciou nabitá každá scéna,2-hodinová stopáž absolútne padla vhod.Herci vôbec neprehrávali, a zachovávali statusy svojich postáv veľmi presne, skoro až do detailov.Čo v konečnom dôsledku malo prekvapivo silný dopad a dojem na diváka.Baštil som snaď každú sekundu filmu, čo sa mi nestalo už dva roky...Jednotlivé Marvelovské ikony, pôsobili vo svojich snímkoch presvedčivo, ale akonáhle sa dalo priechodu,spojiť ich do jednoho celovečerňáku, vzniklo majstrovské dielo...BRAVO !!!

Doporučujem všetkými 20-mi... !!!Autor: Astari
Hodnotenie: 90%
Zvláštne ocenenie: Zlatá medaila
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0848228/
CSFD:

Rank (hodnotenie príspevku): - -34 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk