Reklama

Recenzia - Basement Jack


Basement Jack

Basement Jack

Réžia: Michael Shelton
Hrajú: Lynn Lowry, Tiffany Shepis, Noel Gugliemi, Nathan Bexton
Premiéra: 20.10.2009
Krajina: USA, 2008, 93 min.
Žáner: akože horor

Hlavnou postavou je Karen, ktorá ako jediná prežila vražedné besnenie istého mladíka, ktorý dostal prezývku suterénový Jack. Po opise tejto udalsoti sa dej filmu posunie o 11 rokov neskôr. Jack bol prepustený z väzenia a pokračuje vo vraždení. Samozrejme, jeho hlavným terčom je Karen.
Námet filmu je relatívne tuctový, ale i tak sa z toho dal vydolovať aspoň priemerný béčkový akčný film. Predtým než som si ho pozrel, som si prečítal pár recenzií, ktoré moc lichotivé neboli. A tak som ani nemal nejaké vysoké očakávania. To, že bude ľahko predvídateľný, som čakal a to sa i naplnilo. Ale že to bude až taká bieda, som si nemyslel. Vo filme jeden gýč typický pre tento žáner strieda druhý. Skoro celý film sa odohráva počas búrky, kedy vrah svoje obete zabíja mačetou. A samozrejme nechýba kopec zohavených, skrvavených tiel, ktoré za sebou zanecháva. Občas sa film snaží byť až okato vtipný, ale žiadneho priaznivca čierneho humoru určite nerozosmeje. Samotná hlavná hrdinka pripomína Ramba. Kým Jack vyvraždí v posledných 20tich minútach filmu skoro celú policajnú stanicu, ona ho pár krát zmláti a skoro zabije. A bonus je záver filmu, hlúpejší ho už tvorcovia ani vymyslieť nemohli. A o hereckých "výkonoch" sa radšej ani nezmieňujem...
Popravde, po asi 30tich minútach som rozmýšlal, či to má vôbec zmysel pozerať do konca. Dopozeral som to – ale zmysel to rozhodne nemalo. Strata času.

Autor: havran25
Hodnotenie: 10%
Zvláštne ocenenie: ODPAD
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1104834/
CSFD: http://www.csfd.cz/film/251451-basement-jack/

Rank (hodnotenie príspevku): - 21 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

29.11.2009 00:49:56 hrki reagovať

gratulujem k 93 zabitym minutam zivota ktore uz nik nevrati :D

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk