Reklama

Recenzia - Terminátor


Terminátor

The Terminator

Réžia: James Cameron
Hrajú: Arnold Schwarzenegger, Michael Biehn, Linda Hamilton, Paul Winfield, Lance Henriksen, Rick Rossovich, Earl Boen, Dick Miller, Franco Columbu, Bill Paxton, Marianne Muellerleile, Brian Thompson
Premiéra: 01.03.2005
Krajina: USA, 1984, 108 min
Žáner: akčný / sci - fi / thriller

K tomuto filmu, o ktorom každý určite minimálne počul a je len veľmi málo ľudí, ktorí by nevideli aspoň jeho časť, myslím nie je potrebných veľa slov. Vynikajúci, nadčasový sci-fi thriller. Síce vizuálne efekty neboli tak dokonalé ako v Dni zúčtovania, ale na dobu svojho vzniku boli priekopnícke. Je len málo starších sci-fi filmov, ktoré by dokázali v dnešnej dobe vyvolať mrazenie v chrbte, ale Terminátor to dokáže aj po rokoch. Ponurú atmosféru počas akčných scén dotvára aj použitá hudba. Vynikajúci výkon podáva hlavne Linda Hamilton v úlohe Sarah Connorovej. A čo sa týka Arnieho – jeho výraz tváre je proste klasika:). Výborný ,,akčňák“, ktorému tu a tam nechýba ani trochu čierneho humoru.

Autor: havran25
Hodnotenie: 89%
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0088247/
CSFD: http://www.csfd.cz/film/1249-terminator-terminator-the/

Rank (hodnotenie príspevku): - 143 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

20.05.2010 00:44:01 Astari reagovať

niet o čom.. film ktorý nás učil čo je to násilie,akcia,a neohrozený výraz Arnieho... :D .. palec hore za herecké obsadenie obsadenie,dej,a v podstate efekty... : ) ... palec dole asi za nič.. pretože mám pre Terminátora slabosť... palec dole snáď za tretie pokračovanie... : )

01.09.2010 22:34:31 brutus1974_2 reagovať

:-) dvojkou to mali s arnoldom aj s tymi akciami typu truhlove strielacky stopnut a mali pokracovat stvorkou ktora sa uz hodi do tejto doby aj tymto poziadavkam trhu...este aj ten jeho PC-klon vo stvorke bola jedina trapna chvila..:-)))...ale jednotka a dvojka udali smer tohto zanru a aj ja som ho zral..:-)))

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk