Reklama

Recenzia - Decká sú v pohode


Decká sú v pohode

The Kids Are All Right

Réžia: Lisa Cholodenko
Hrajú: Julianne Moore, Mark Ruffalo, Annette Bening, Mia Wasikowska, Josh Hutcherson, Yaya DaCosta
Premiéra: 03.03.2011
Krajina: USA
Žáner: Dráma / Komédia

Prebraté z feelingmovies.sk
Každú filmovú sezónu vypláva na povrch z nezávislých amerických hlbín nejaký vydarený film, ktorý je iný, silný a nie veľmi drahý (tzn. bez efektov a veľkej výpravy). Často sú to filmy z bežného prostredia, kde ale dôjde k niečomu nezvyklému, pre diváka zaujímavému. Vo filme Deti sú v pohode tu máme presne to. Rodina a ich bežné problémy vznikajúce s dospievaním detí. Stret generácií však nenastáva voči mame a otcovi, ale voči mame a mame. Rodinu totiž tvoria dve lesbičky a ich deti (biologické).

Film režírovala , ktorá je sama “na ženy” a aj vďaka tomu má film inú atmosféru. Neposúva nám pred oči kontroverziu ako niečo nenormálne, ale naopak vzťahy tu majú rovnaké obdobia, fázy a trhliny ako u každého jedinca. Za všetko hovorí veta, ktorú prednesie pri spoločnej večeri ako prípitok Paul (): “Tak na nekonvenčné rodiny…”.


Paul je darca spermií pre obe mamy Nic a Jules ( a ), ktorý pomieša v rodine karty. Joni a Lasere ( a ), ich deti, si Paula za chrbtom svojich mám vyhľadali a stretli sa s ním. Práve Paul je “narušiteľ” rodiny a filmu dodáva ďalší rozmer. Jules u neho začne pracovať, deti si k nemu vytvárajú vzťah, a to všetko sa nepáči hlave rodiny, perfekcionistke Nic. Takto vznikajú emocionálne ale i vtipné scény a je sa na čo pozerať. Filmy tohto typu sú ako stvorené pre herecké vyžitie, pretože miesto efektov a naháňačiek, sa tu zväčša komunikuje. Pre mňa najvýraznejšou bola Jules v podaní , ktorej som tipoval nomináciu na ceny. Na Oscara je nakoniec nominovaná za stále nespokojnú Nic, dodám že zaslúžene. a jeho výraz dobráckeho usmievavého psa dopĺňa toto silné herecké trio a dostatočne vybalansuje prevahu ženského pohlavia. Rozhodne sa jedná o dobrý normálny film o štipku nenormálnej rodine…


feelingmovies.sk

Pridajte sa k nám na FacebookuAutor: admin
Hodnotenie: 73%
IMDB:
CSFD: http://www.csfd.cz/film/269440-decka-jsou-v-pohode/

Rank (hodnotenie príspevku): - 13 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk