Reklama

Recenzia - The Young Victoria


The Young Victoria

The Young Victoria

Réžia: Jean-Marc Vallée
Hrajú: Emily Blunt, Rupert Friend, Paul Bettany, Miranda Richardson, Jim Broadbent, Thomas Kretschmann, Mark Strong, Jesper Christensen, Harriet Walter, Julian Glover, Rachael Stirling
Premiéra: 06.03.2009
Krajina: GB / Francúzsko / USA, 2009, 100 min
Žáner: dráma / romantický

Film je o živote zatiaľ najdlhšie vládnucej britskej panovníčky Viktórie. V krátkosti je zmienené jej detstvo a dospievanie ale tvorcovia sa zamerali hlavne na prvé roky kráľovnej na britskom tróne. Viktória je vyobrazená ako síce neskúsená, ale veľmi inteligentná žena, ktorá sa snaží byť dobrou panovníčkou. V ceste jej stojí kopec intrigánov, ktorí sa chcú dostať k moci. Veľkou oporou je jej priateľ, neskôr manžel a doživotná láska princ Albert z Coburgu.
Film neprekvapí ničím, na čo by sme neboli zvyknutí pri podobne ladených snímkach. Čo sa týka hercov, podávajú štandardné výkony, ale zas nikto nehrá svoju postavu tak aby divák z neho spadol na zadok. Čo poteší je, že film nenudí i keď samozrejme nejakú zbesilú jazdu, po ktorej by ste mali pocit že film trval polhodinu nečakajte. Miestami film začína byť mierne presladený, hranicu únosnosti v tomto smere však neprekračuje. Ale v konečnom dôsledku film je zameraný hlavne pre milovníčky romantických príbehov a tým sa film nepochybne páčiť bude. A myslím, že to v kine či pri DVD s nimi vydržia bez ujmy na zdraví aj ich partneri či manželia:)

Autor: havran25
Hodnotenie: 65%
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0962736/
CSFD: http://www.csfd.cz/film/238360-young-victoria-the/

Rank (hodnotenie príspevku): - -16 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk