Reklama

Recenzia - Súmrak


Súmrak

Twilight

Réžia: Catherine Hardwicke
Hrajú: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Billy Burke, Ashley Greene, Nikki Reed,
Premiéra: 22.06.2009
Krajina: USA, 2008, 118 min.
Žáner: romantický / fantasy

Už v novembri sa síce dostane do kín druhé pokračovanie tejto ságy (zatiaľ vyšli pokiaľ mám správne informácie 4 knihy), ale my sa teraz budeme venovať filmovej podobe prvej knihy.

Hlavnou postavou je Bella, pekná stredoškoláčka, ktorá sa presťahuje za otcom do malého mestečka Forks, kde sa v škole zoznámi s istým Edwardom Cullenom. Už spočiatku jej na ňom čosi nesedí, ale čoskoro sa dozvie že je upír...

Opäť teda máme do činenia s romantickým filmom s upírskou tematikou. Film sa pozerať dá, ale miestami začína zaváňať nudou. Herecké výkony sú podľa mňa trochu mdlé. A čo zaráža, dosť sa vo filmoch šetrilo na vizuálnych efektoch a aj tých zopár čo vo filme je moc nenadchnú.

Z tematiky sa dalo vyťažiť omnoho viac ale knižná predloha bola určená hlavne teenagerom. Aj samotný film je jednoduchý a uspôsobený hlavne divákom – diváčkam tejto vekovej skupiny, u ktorých aj má veľký úspech. Nič však pre náročnejších.

Autor: havran25
Hodnotenie: 50%
IMDB: http://us.imdb.com/title/tt1099212/
CSFD: http://www.csfd.cz/film/235755-stmivani-twilight/

Rank (hodnotenie príspevku): - 113 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

02.11.2009 13:48:15 hrki reagovať

Ak zoberieme v úvahu že ako kniha tak aj film bol robený pre násťročné dievčence tak pre ne to je možno pozeratelné. Ale aj s prižmúrením oka nad scenárom a dejom je to pre mňa osobne až niekde v kategórii céčkových filmov (tzn. o kus horšie od béčkových). Zaráža ma hlavne ako sa s celkom chytlavej knihy ktorá sa stala bestsellerom dá spraviť takéto niečo. Ostáva len dúfať že dvojka bude o kus lepšia (aspoň to už nemajú v rukách tri ženy ako prvý diel :) ). Ale prihliadnuc na tých istých hercov od nich extra výkon nečakám.

01.09.2010 21:33:02 brutus1974_2 reagovať

:-)))...generacia hary potter uz je na strednej skole a chysta sa na vysku,generacia hannah montana nastupuje na strednu, a generacia "sumrakov" tiez za 5 rokov pochopi ze upira napisal najlepsie stocker a sfilmoval coppola..:-)))...zatial im to ale doprajme..:-)))

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk