Reklama

Recenzia - The Ghost Writer


The Ghost Writer

The Ghost Writer

Réžia: Roman Polanski
Hrajú: Ewan McGregor, Jon Bernthal, Pierce Brosnan, Tom Wilkinson, Olivia Williams, Kim Cattrall, Robert Pugh, Eli Wallach, Timothy Hutton, James Belushi, Jaymes Butler
Premiéra: 07.10.2010
Krajina: Veľká Británia/Nemecko/Francúzsko
Žáner: Dráma/Mysteriózny/Triler

Úspešný britský “ghost writer” (Ewan McGregor) - spisovateľ, ktorý je platený za písanie kníh, textov, memoárov, ktoré sú vydávané za prácu iných autorov - súhlasí s tým, že spíše pamäti bývalého britského premiéra Adama Langa (Pierce Brosnan). Jeho agent to vidí ako životnú príležitosť. Tento projekt sa však zdá byť od začiatku prekliaty - a to nielen preto, že jeho predchodca na tomto projekte, bývalý dlhoročný Langov pobočník, zahynul za nevyjasnených okolností.

“Ghost writer” odlieta uprostred zimy za prácou na ostrov pri americkom východnom pobreží. Ale deň po jeho prílete, obviní bývalý člen britskej vlády Langa z vojnového zločinu - ktorým mal byť súhlas s ilegálnym zatknutím podozrivých teroristov a ich odovzdanie CIA za účelom mučenia.

Kauza priláka reportérov a protestujúcich na ostrov k sídlu, v ktorom býva Lang so svojou ženou Ruth a osobnou asistentkou a milenkou Ameliou (Kim Cattrall). Pri svojej práci začína „ghost writer“ odhaľovať stopy, ktoré naznačujú, že jeho predchodca možno narazil na temné tajomstvo spájajúce Langa s CIA - túto informáciu odhalil v rukopise, ktorý zanechal jeho predchodca. Bol Lang v amerických tajných službách, zatiaľ čo bol britským predsedom vlády? A bol predchodca „ghost writera“ zavraždený, pretože niekoho vydesila pravda, ktorú odhalil?

Tento rezonujúci triler je príbehom plným podvodov a zákerností na všetkých úrovniach - sexuálnych, politických i literárnych. Vo svete, kde nič a nikto nie je tým, čím sa zdá, “ghost writer” rýchlo odhaľuje, že minulosť môže byť smrteľná, a že históriu vytvorí ten, ktorý zostane nažive, aby ju spísal.

Film Ghost Writer je nakrútený podľa románu najpredávanejšieho britského autora Roberta Harrisa s názvom The Ghost. U nás vyšla vo vydavateľstve Slovart pod názvom Duch. Kniha vyhrala hlavnú medzinárodnú cenu za Najlepší triler roku 2008. Harris sa pripojil k Polanskému a adaptovali knihu pre filmové plátno.


Pridajte sa k nám na FacebookuAutor: admin
Hodnotenie: 75%
IMDB:
CSFD: http://www.csfd.cz/film/243590-muz-ve-stinu/

Rank (hodnotenie príspevku): - 21 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

03.10.2010 12:27:43 Pedro2236 reagovať

Haaaa,znama tvar z komedie Milujem Philipa Morise , kde si zahral teplosa po boku znameho komika Jima Carryho.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk