Reklama

Recenzia - Vianočná koleda


Vianočná koleda

A Christmas Carol

Réžia: Robert Zemeckis
Hrajú: Jim Carrey, Gary Oldman, Robin Wright, Colin Firth, Cary Elwes, Molly C. Quinn, Bob Hoskins, Daryl Sabara, Fionnula Flanagan, Sammi Hanratty, Fay Masterson, Tarah Paige, Lesley Manville, Leslie Zemeckis, Callum Blue
Premiéra: 26.11.2009
Krajina: USA
Žáner: Animovaný / Dráma / Rodinný / Fantasy

Ebenezer Scrooge (JIM CARREY) začína svoje vianočné sviatky mizerne ako zvyčajne, štekajúc na svojho oddaného úradníka (GARY OLDMAN) a veselého synovca (COLIN FIRTH). Ale keď ho duchovia Vianoc minulých, prítomných a tých, ktoré ešte len prídu, vezmú na cestu, ktorá mu otvorí oči, starý Scrooge síce neochotne, ale predsa priznáva, že je načase otvoriť si srdce a napraviť chyby minulosti, kým nie je príliš neskoro…dojmy z filmu:
Trošku silná káva na názov "Vianočná koleda" výstižnejšie by bolo asi "Pekelná upomienka". Ale aj tak na to že som si išiel na relatívny Vianočný film odpočinúť a zabaviť sa, som sa skôr musel báť, tých hrôzostrašných doslova horrorových výjavov čo nám Zemeckis naservíroval(asi po Beowulfovi mal ešte slinu), ten fakt prekvapuje čo tam dokázal dať, koľko pochmúrnosti. Takže v tomto prípade ide o úplne nový "iný" druh ako že rozprávky, kde z 3/4 zažívame doslova trýznenie postavy Ebenezera Scroogeho a miestami fakt strašidelnými výjavmi(od smrtky, cez mŕtvolu, padanie do hrobu, až po duchov, hlavne keď ide o utrhnutú ťapkajúcu čeľusť ducha, no fuj) s týmito nechutnosťami sa striedajú emociálne "smutné" scény, plné dojatia, kde súcitíme s Ebenezerom. Všetko toto je zabalené vo veľmi pútavom počítačovo prepracovanom svete, kde je cítiť že animačne sa od Polárneho expressu všetko zdokonalilo. Nuž uvoľnených scén pri ktorých by sa človek do sýtosti zasmial tu nenájdeme, aj keď meno ako Jim Carrey môže zavádzať, jediné čo nám pripomenie tohto "bývalého" komika su jeho hopkajúce pohyby, nuž treba si u neho zvyknúť skôr na tie dramatickejšieho polohy postáv. A aspoň že záver filmu je po všetkom tom úmornom napomínaní taký príjemne uvoľnení a plný sviatočnej nálady. Plus tradične potešíl Slovenský dabing.
"T2"Pridajte sa k nám na FacebookuAutor: admin
Hodnotenie: 74%
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1067106/
CSFD: http://www.csfd.cz/film/235033-vanocni-koleda/

Rank (hodnotenie príspevku): - 29 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk