Reklama

Preview - Shrek 4 v 3D ( Forever and After)


Shrek 4 v 3D ( Forever and After)

A je to tu. Kto to nečakal. Veď to bolo zelenšie, ako Shrekove tykadlá (či čo to má). Zelený zlobor (alebo ako sa tomu hovorí v slovenčine) je príliš výnosným tovarom na to, aby neprišiel znova dojiť peniaze.

Iste, teraz to má byť ale naozaj už vážne posledný diel. I názov tomu odpovedá. Shrek Forever After. Zatiaľ sa u nás (predčasne? Uvidíme.) udomácnil preklad Shrek: Zvoniec a koniec, čo sa síce rýmuje, ale tajomné slovo „zvoniec“ by ste v Príručke slovenského pravopisu hľadali dlho (lebo by ste ho nenašli). Tak uvidíme, či vydrží do júla 2010 (kedy má byť SK premiéra). Snáď nie. Pôvodný názov znel Shrek Goes Fourth.

Napriek „záverečnému“ názvu musí byť aj najnaivnejšiemu divákovi jasné, že pokiaľ by štvorka zarobila gigantické peniaze, určite vznikne päťka. Osobne by som tipoval, že predsa len už až také gigantické zárobky Steven nedosiahne a tak štvorka bude (snáď) skutočne uzavretím príbehov, ktoré začali v močiari v roku 2001. Pokiaľ Shrek 5 nepríde, o jeho „univerzum“ (zrejme) ukrátení nebudeme. Svoj vlastný film (tzv. spin-off) by mal (hovorí sa o ňom už X rokov, stále je to na spadnutie a stále nič) dostať minimálne obľúbený Kocúr v čižmách (dabovaný Antoniom Banderasom). A bol by v tom čert, aby Spielberg neodklepol ešte aspoň niekoľko krátkometrážnych televíznych vianočných filmíkov typu SHREKove prvé Vianoce (2007).

Hoci som bol na origináli v kine a strašne som sa bavil, u dvojky som sa bavil tiež, ale v kine sa mi na ňu už ísť nechcelo a k originalite originálu mala predsa len dosť ďaleko, už to bolo len opakovanie nadpriemerného vtipu (ale opakovanie). Trojka bohužiaľ dostala mimoriadne zlý scenár s hŕstkou vtipov, zato smršťou nesympatických postáv. Na konci sa Shrek stal otcom, tak uvidíme, nakoľko táto vďačne nevďačná téma bude nebude zužitkovaná v štvorke.

Štvorka bude v čoraz módnejšom 3D a do dabingového štúdia sa vrátili všetci známi (Eddie Murphy, Mike Myers, Cameron Diazová, Banderas). Trailer je relatívne fajn... ale už sa to reprízuje. Všetko. Stále. A zasa. Jajajajajaj. Príbeh každopádne neznie až tak zle, ako som sa bál, že znieť bude (Shreka, užívajúceho si život vo veľkom kruhu rodiny a priateľov, kliatba prenesie „časom a priestorom do alternatívnej dimenzie“, viac ani muk). Režíruje Mike Mitchell (Deuce Bigalow: Dobrý striptér, Prežiť Vianoce, Škola superhrdinov) - Napísal Ivan Kučera

Pridajte sa k nám na Fabebooku

Pridané: 09.05.2010
Autor: admin

Rank (hodnotenie príspevku): - 18 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk