Reklama

Preview - The Spectacular Now


The Spectacular Now

od filmy.kobalt.sk

Rok 2013 priniesol množstvo kvalitných filmov, ktoré nedostali možnosť zažiariť na slovenských plátnach.

Nájsť sa dajú v mnohých internetových rebríčkoch najlepších filmov uplynulého roka, no v programoch kín sa u nás neobjavili. Sú to filmy bez veľkých štúdií, ktoré by ich tlačili ako svoj najnovší produkt, a bez veľkých efektov, ktoré by oslňovali diváka. Nechýba im však veľká dávka hereckých výkonov a pútavé, dobre napísané príbehy.


The Spectacular Now

Sutter končí strednú školu a nemá žiadne plány do života. Neustále popíja z ploskačky a snaží sa ignorovať fakt, že sa s ním práve rozišla dlhoročná priateľka Cassidy. Keď sa jedného dňa zobudí po prepitej noci na cudzom trávniku, spozná Aimee – celkom obyčajné, neskúsené dievča. Sutter sa s ňou dá dokopy, najprv z útechy a neskôr úprimne. Stretnutie s otcom, ktorého nikdy nepoznal, v ňom však umocní sebadeštrukčné sklony a ešte väčšmi naruší jeho beztak nevyrovnané bytie.

obrázek


The Spectacular Now je film o tínedžeroch, no to neznamená, že prehovára len k tejto vekovej skupine. Zaoberá sa otázkami lásky, životných plánov, otcovstva a alkoholizmu, čo je kombinácia hodná žánru dráma. Pomerne neznámi, vekovo uveriteľní a nie vždy nádherní herci dodávajú príbehu autentický rozmer, ktorý v podobných filmoch často chýba. Najlepšie je zahratý hlavný hrdina Sutter, ktorý je navonok suverén, no vo vnútri skrýva neistotu a beznádej. Snaží sa žiť len v prítomnosti a vychutnávať okamihy, lenže táto životná filozofia nie je trvalo udržateľná.

Pridajte sa k nám na FACEBOOKU
Pridané: 11.03.2015
Autor: admin

Rank (hodnotenie príspevku): - -35 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk