Reklama

Preview - Výborné filmy, ktoré sa u nás nehrali


Výborné filmy, ktoré sa u nás nehrali


od filmy.kobalt.sk


Rok 2013 priniesol množstvo kvalitných filmov, ktoré nedostali možnosť zažiariť na slovenských plátnach.


Nájsť sa dajú v mnohých internetových rebríčkoch najlepších filmov uplynulého roka, no v programoch kín sa u nás neobjavili. Sú to filmy bez veľkých štúdií, ktoré by ich tlačili ako svoj najnovší produkt, a bez veľkých efektov, ktoré by oslňovali diváka. Nechýba im však veľká dávka hereckých výkonov a pútavé, dobre napísané príbehy. Ako prvý si priblížime Stoker.

Stoker


obrázek


Mladá India Stoker vždy dostávala na narodeniny kožené topánky. Otec jej tento darček zvykol skryť niekde v rozsiahlom Stokerovskom sídle. Po jeho smrti teda Indiu prekvapilo, že opäť dostala tento tradičný dar. Na scénu totiž prišiel jej strýko Charlie, o ktorom dovtedy netušila, a nasťahoval sa do ich domu. Indiina indiferentná matka Evelyn ho berie ako náhradu za manžela a príliš neskrýva túžbu zdielať s ním posteľ. Charlieho zvláštne správanie však v Indii vzbudzuje podozrenie, že má k nečakanému návratu k rodine nekalé motívy, a tak s ním rozohráva psychologickú hru, počas ktorej ju začne čoraz viac priťahovať.

Kórejský režisér Chan-wook Park prišiel v roku 2013 so svojím prvým filmom v angličtine a oslávil s ním úspech. Stoker je napínavá psychologická dráma, ktorá svojím pomalým spádom nenudí, ale naopak vytvára výbornú atmosféru. Mia Wasikowska hrá uzavretú Indiu presvedčivo aj napriek tomu, že je o niekoľko rokov staršia, ako jej postava. Prachom zapadnutá Nicole Kidman síce vďaka botoxu prišla o väčšinu mimiky, no ako neupravená alkoholička Evelyn ešte dokáže prekvapiť. Hviezdou filmu je však Matthew Goode, ktorého Charlie je perfektne tajuplný a úlisný. Okrem hereckých predností má film aj vynikajúcu kameru a množstvo nanajvýš estetických záberov a kompozícií.


Pridajte sa k nám na FACEBOOKU

Pridané: 11.03.2015
Autor: admin

Rank (hodnotenie príspevku): - -78 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk