Reklama

Novinka - Extended Edition HOBBITA znovu prinesie hodiny dokumentov


Extended Edition HOBBITA znovu prinesie hodiny dokumentov

Pridajte sa k nám na FACEBOOKU
Čoskoro vyjde na DVD a Bluray The Hobbit: The Desolation of Smaug v rozšírenej niekoľko diskovej verzii. Niekoľko krátkych ukážok nám predstavuje množstvo zaujímavých dokumentov z natáčania, ktoré bude edícia obsahovať.
Peter Jackson sa nevie zbaviť balastu. Kedysi mal byť Hobbit dvojdielny, no počas natáčania Jackson zistil, že má dostatok materiálu na dva a pol filmu. Tak doplnil ešte pár ďalších scén a z tristo stranovej knihy vznikla trilógia. Človek by povedal, že kinové verzie filmov budú teda obsahovať všetko, čo sa len z príbehu Bilba a trinástich trpaslíkov dalo vyšťaviť. No nie je to celkom tak. Jackson pokračuje v tradícii Pána prsteňov a vydáva rozšírené verzie s ďalšími pridanými scénami. Do Extended Edition jednotky s podtitulom An Unexpected Journey tak pribudla napríklad dlhšia sekvencia u Elronda či niekoľko piesní. O dôležitosti týchto pridaných scén môžme dlho polemizovať, no či už je divák odporcom zbytočných predĺžených filmov alebo nie, tieto rozšírené edície majú jednu neodškriepiteľnú prednosť, kvôli ktorej sa oplatia kupovať. Množstvo detailných dokumentov, ktoré predstavujú celý proces tvorby filmu.
Peter Jackson, umelci a trikoví mágovia zo spoločnosti Weta a prakticky celé herecké obsadenie ochotne rozpráva o tvorbe filmu. Kamera nahliada do dielní, strižní, medzi kostými, či priamo do hlavy samotného režiséra, kde sa skrýva jeho občasne megalomanský, inokedy detinský tvorivý proces. Tieto videá nám ukazujú zlomok z toho, čo sa dá od rozšírenej edície The Hobbit: The Desolation of Smaug očakávať. Napríklad je známe, že Benedict Cumberbatch daboval draka Smauga. No vedeli ste, že tejto digitálnej postave prepožičala j svoju mimiku a pohyby?

Zdroj: filmy.kobalt.sk
Pridané: 07.07.2015
Autor: admin

Rank (hodnotenie príspevku): - -129 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk