Reklama

Novinka - Filmová legenda Christopher Lee umrel vo veku 93 rokov


Filmová legenda Christopher Lee umrel vo veku 93 rokov

Christopher Lee len nedávno dovŕšil úctyhodný 93. rok života, no dnes sme sa žiaľ dozvedeli, že 7. júna vydýchol poslednýkrát.

obrázek

Manželka Christophera Lee dnes oznámila, že známy herec v nedeľu ráno v nemocnici podľahol respiračným ťažkostiam. S oznamom pre verejnosť počkala, aby mala rodina čas smútiť v súkromí. Dnes už na Christophera Lee spomína celý svet. Svojou dlhoročnou a rôznorodou kariérou si získal množstvo fanúšikov a obdivovateľov a hrubými písmenami sa zapísal do sveta popkultúry. Hral v takmer 300 filmoch a seriáloch, preslávil sa ako legendárny upír Dracula a bol súčasťou veľkých franchisov ako Pán prsteňov, Hobbit, Hviezdne vojny, alebo James Bond, v ktorom hral (ako inak) záporáka v The Man with the Golden Gun. Ako bratranec Bondovho autora Iana Fleminga vraj poslúžil aj ako inšpirácia pre tohto známeho hrdinu. Počas Druhej svetovej vojny totiž slúžil v RAF a bol aj členom elitnej jednotky, predchodcu dnešného SAS.

Okrem hereckej kariéry, ktorú začal už v roku 1946, sa Christopher Lee venoval množstvu ďalších aktivít. Je autorom niekoľkých publikácií a svoj známy hrubý hlas zúročil aj v hudobnom priemysle, keď medzi rokmi 1998 a 2013 nahral štyri heavy metalové albumy. S manželkou Gitte Lee prežil 54 rokov a zanechal jedného potomka.
Pridajte sa k nám na FACEBOOKU
Zdroj: filmy.kobalt.sk
Pridané: 21.06.2015
Autor: admin

Rank (hodnotenie príspevku): - -31 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk