Reklama

Novinka - Ďalší film Clinta Eastwooda by mohol byť o bombovom útoku na Olympiádu


Ďalší film Clinta Eastwooda by mohol byť o bombovom útoku na Olympiádu

Pridajte sa k nám na FACEBOOKU
Eastwoodov ďalší film po úspešnom (aj keď polarizujúcom) American Sniper by mohol byť skutočný príbeh o bombe objavenej počas Olympijských hier. O projekt majú záujem aj Jonah Hill a Leonardo DiCaprio.
obrázek
Pracovník bezpečnostnej služby Richard Jewell počas Olympiády v Atlante v roku 1996 hrdinsky objavil podozrivý ruksak, v ktorom bola bomba. Pomohol evakuovať ľudí z okolitej oblasti, no neskôr ho neprávom obvinili, že bombu tam nastražil práve on, a médiá ho označili za teroristu. Jeho následné odsúdenie verejnou mienkou mu zničilo osobný aj profesný život.

Filmového projektu sa chytili Jonah HIll, ktorý by chcel hrať hlavnú postavu Jewella a záujem o postavu jeho právnika má DiCaprio. Títo dvaja si spolu zahrali vo Vlkovi z Wall Street, kde zažiarili ako výborná dvojica. Filmovú verziu príbehu chcel pôvodne režírovať Paul Greengrass, ktorý však teraz pripravuje nového Jasona Bourna s Mattom Damonom, a tak je režisérska stolička zatiaľ voľná.

Clint Eastwood si po svojom minuloročnom úspechu s American Sniper môže vyberať spomedzi množstva zaujímavých projektov a prejavil záujem práve o tento. Príbeh Richarda Jewella ponúka výbornú príležitosť na vykreslenie osobnej tragédie a tiež na zobrazenie negatívneho vplyvu médií a verejnej mienky. Podobnou tematikou sa zaoberal aj Fincher v Gone Girl, no Eastwood by mal výhodu v tom, že tento príbeh je nie len smutný, ale aj skutočný.

od filmy.kobalt.sk
Pridané: 07.04.2015
Autor: admin

Rank (hodnotenie príspevku): - -46 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk