Reklama

Novinka - Kiná potešia milovníkov komédií, prinesú i dokument


Kiná potešia milovníkov komédií, prinesú i dokument

Od štvrtka 10. novembra sa do slovenských kín dostane ďalších päť noviniek - akčná komédia Majstrovský plán, komediálna dráma Mr. Nice, komédia Nechápem, ako to dokáže, rodinné akčné sci-fi Spy Kids 4D: Stroj času a dokumentárny film Jaskyňa zabudnutých snov. BRATISLAVA 9. novembra (WEBNOVINY) - Návštevníci a návštevníčky slovenských kín sa môžu tento týždeň tešiť na ďalších päť filmových noviniek.

Obyčajní ľudia a neobyčajná lúpež

Akčná kriminálna komédia Majstrovský plán v réžii Bretta Ratnera hovorí o obyčajných ľuďoch a neobyčajnej lúpeži. Hlavní hrdinovia snímky, ktorej scenár napísal Ted Griffin, sú obyčajní zamestnanci luxusného hotela. Napriek tomu ale dali dokopy plán lúpeže, ktorý by vďaka svojej genialite mohol vstúpiť do učebníc zločinu.

Josh Kovacs (Ben Stiller) je manažérom jedného z najluxusnejších rezidenčných hotelov v New Yorku. Na jeho najvyššom poschodí má byt burzový titan Arthur Shaw (Alan Alda). Vo chvíli, keď sa prevalí, že tento chlapík zdefraudoval peniaze svojich klientov, zmení sa jeho byt na luxusné domáce väzenie, kde na neho dňom i nocou dohliadajú agenti FBI. Pre Josha je to jedna z najhorších správ v živote. Aj on, spolu s ostanými pracovníkmi hotela, patril k Shawovým klientom a kvôli jeho machináciám prišiel o životné úspory. Shaw však vo svojom apartmáne ukrýva veľmi slušnú finančnú hotovosť, ktorú zatiaľ agenti FBI nedokázali vypátrať. Čo nedokážu oni, by ale mohli zvládnuť hoteloví zamestnanci, ktorí „doma“ dokonale poznajú každý meter kubický priestoru. Lenže taká lúpež potrebuje dokonalý plán a na ten sú chlapci s čistým registrom prikrátki. Josh preto kontaktuje zlodejíčka Slidea (Eddie Murphy), aby sa s nimi pustil do tejto Mission: Impossible. Lenže aj v „majstrovskom“ pláne sa môžu objaviť trhliny, s ktorými ani „majster tesár“ nerátal. A už vôbec nie zlodejskí učni.Pravdivý príbeh najslávnejšieho dílera

Komediálna dráma Mr. Nice režiséra a scenáristu Bernarda Rosea je inšpirovaná skutočným príbehom Howarda Marksa - absolveta Oxfordu, ktorý sa stal v šesťdesiatych rokoch 20. storočia hlavným dovozcom marihuany vo Veľkej Británii.

Študent Oxfordu, nukleárny fyzik, pašerák marihuany, učiteľ základnej školy, falšovateľ, utečenec a špión vystriedal 43 falošných identít, mal štyri deti, 89 telefónnych liniek, 25 firiem na celom svete a jeho autobiografický príbeh si prečítal viac ako milión ľudí.Mužovi, ktorého si v snímke zahral Rhys Ifans, sa podarilo na čas uniknúť väzeniu tým, že predstieral, že je agent MI6. Stal sa bojovníkom za legalizáciu marihuany, vďaka čomu sa objavil aj na kandidátke do parlamentu. Ďalšie úlohy vo filme stvárnili napríklad Chloë Sevigny, David Thewlis, Crispin Glover či Elsa Pataky.


Matka, manželka, gazdinka a úspešná manažérka Sarah Jessica Parker

Hlavnou hrdinkou komédie Nechápem, ako to dokáže režiséra Douglasa McGratha je Kate Reddy (Sarah Jessica Parker), ktorá cez deň pracuje ako finančná manažérka v prestížnej bostonskej spoločnosti a po práci sa ako milujúca manželka a matka vracia k svojmu manželovi, architektovi Richardovi (Greg Kinnear), a dvom deťom.

Jej život je jedným veľkým kolotočom, v ktorom sa Kate snaží nezanedbávať nič a nikoho, jednoducho chce byť milujúcou matkou, starostlivou manželkou, skvelou gazdinkou i úspešnou manažérkou súčasne. Napriek tomu začína cítiť, že toho na ňu začína byť trochu veľa. Navyše sa jej otvára nová pracovná príležitosť s občasnými cestami do New Yorku. Vysnívanú novú prácu však získa aj jej manžel a harmonické rodinné spolužitie sa začína komplikovať. Do cesty jej navyše vstúpi pohľadný obchodný partner Jack Abelhammer (Pierce Brosnan).

Scenár podľa rovnomenného bestselleru Allison Pearsonovej napísala Aline Brosh McKenna. V ďalších úlohách sa vo filme predstavia napríklad Christina Hendricks, Olivia Munn, Kelsey Grammer, Busy Philipps či Seth Meyers.
Film, ku ktorému si môžete privoňať

Rodinné akčné sci-fi Spy Kids 4D: Stroj času režiséra a scenáristu Roberta Rodrigueza je ďalším pokračovaním filmovej série o dvojici malých superšpiónov.

Marissa Cortez Wilson (Jessica Alba) má všetko, po čom túži - úspešného a príťažlivého manžela, nádherné bábätko a dve veľmi bystré nevlastné deti. Nič však nie je také ružové ako sa zdá. Jej malá dcéra si robí, čo chce, dvojčatá Rebecca (Rowan Blanchard) a Cecil (Mason Cook), ju - jemne povedané - neznášajú a manžel by si ani nevšimol, že doma žije so superšpiónkou.

Marissin svet sa však obráti hore nohami, keď sa zem snaží ovládnuť šialený zloduch a ju povolajú do akcie. Okrem nej sa však do záchrannej misie zapoja aj Rebecca a Cecil.

Vo filme si zahrali aj Daryl Sabara, Alexa Vega, Antonio Banderas, Joel McHale, Danny Trejo, Jeremy Piven a ďalší.

Jedinečným prvkom Spy Kids 4D je zapojenie štvrtého rozmeru - vône. Počas filmu budú môcť vďaka špeciálnej arómakarte na niekoľkých miestach filmu zapojiť do svojho zážitku aj čuch.
Neprístupná archeologická lokalita očami Wernera Herzoga

Historický dokument Wernera Herzoga Jaskyňa zabudnutých snov predstavuje jeden z najfantastickejších a najprevratnejších archeologických objavov všetkých dôb pohľadom klasika svetovej kinematografie. Po tisícročia ukryté dôkazy o ľudskej kreativite prináša v unikátnych 3D záberoch.

Keď v roku 1994 vstúpil francúzsky archeológ Chauvet a jeho tím do neznámeho jaskynného systému v malebnom údolí rieky Ardeche, netušil, že práve objavil fascinujúci úkaz, ktorým sa navždy zapíše do dejín. V jaskyni, ktorá dodnes nesie jeho meno, totiž narazil na dosiaľ nevídanú zbierku jaskynných malieb, ktoré sú dvakrát staršie ako akékoľvek predchádzajúce objavy. Desiatky tisíc rokov hermeticky uzavretá jaskyňa vydala okrem malieb i mnoho ďalších stôp po živote človeka a zvierat, ktoré ho v tej dobe obklopovali. Vzhľadom ku krehkosti celého systému je jaskyňa verejnosti neprístupná a oscarový režisér Werner Herzog bol prvým a zrejme i posledným filmárom, ktorý dostal možnosť v týchto priestoroch nakrúcať.Informácie pochádzajú z webových stránok filmeurope.sk, bontonfilm.sk, www.hce.cz, www.continental-film.sk.

Pridajte sa k nám na FACEBOOKU

Pridané: 09.11.2011
Autor: admin

Rank (hodnotenie príspevku): - -76 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk