Reklama

Novinka - James Cameron predstavil prvé scény z 3D filmu Titanic


James Cameron predstavil prvé scény z 3D filmu Titanic

Kanadský režisér James Cameron v piatok predstavil prvé scény z očakávanej 3D verzie jeho snímky Titanic (1997).

V hollywoodskych Paramount Studios premietol spoločne s producentom Jonom Landauom krátky 18-minútový film o filme.

"Je to snímka, ktorú videlo mnoho ľudí, často dokonca viackrát, no existuje generácia ľudí, ktorí ju v kinách nemali možnosť vidieť," povedal na margo jej opätovného uvedenie do kín 57-ročný Cameron.

"Milujem 3D, myslím si, že ide o niečo spektakulárne. Ak by v tom čase boli 3D kamery a kiná, určite by sme tento film nakrúcali v 3D," povedal svetoznámy filmový tvorca, ktorý má na konte aj také snímky ako Terminátor (1984), Votrelec 2 (1986), Terminátor 2: Deň zúčtovania (1991) či Avatar (2009).

Romantická dráma s Kate Winslet a Leonardom DiCapriom v hlavných úlohách sa do kín dostane 6. apríla 2012, teda iba deväť dní pred 100. výročím potopenia smutne známej lode, na palube ktorej sa film odohráva.

Pôvodná snímka z roku 1997 zarobila na celom svete viac ako 1,8 miliardy amerických dolárov a jej tvorcovia si za ňu odniesli 11 Oscarov. Titanic je ďalšou klasickou snímkou, ktorá sa dočká svojho nového uvedenia do kín vo formáte 3D. Len nedávno americké kiná premietali animovaný film Leví kráľ z dielne spoločnosti Disney z roku 1994. Podľa Jamesa Camerona existuje 10 až 20 ďalších klasických filmov, ktoré by filmári mohli previesť do formátu 3D. "Samozrejme, len v prípade, že odvedú dobrú prácu," povedal režisér. Informácie zverejnila webová stránka NME.com.

Pridajte sa k nám na FACEBOOKU
Pridané: 01.11.2011
Autor: admin

Rank (hodnotenie príspevku): - -43 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk