Reklama

Novinka - Filmy o Harry Potterovi zmiznú z regálov predajní


Filmy o Harry Potterovi zmiznú z regálov predajní

Produkčná spoločnosť Warner Bros. v pondelok oznámila, že 29. decembra prestane odosielať do maloobchodov DVD a Blu-ray s filmovou ságou Harry Potter.

Dôvodom je pravdepodobne snaha zvýšiť zisky z predaja, uvádza magazín The Hollywood Reporter na svojej internetovej stránke.

Spoločnosť uviedla, že zastaví dodávku všetkých snímok zo spomínanej filmovej ságy vrátane kompletných sérií a špeciálnych či limitovaných edícií.

Zastavenie predaja sa tak bude týkať aj posledného filmu v sérii Harry Potter a Dary smrti - 2. (2011), ktorý sa do obchodov dostane len 11. novembra, ako aj edície Harry Potter: The Complete 8-Film Collection. Toto moratórium však nebude platiť pre elektronicky predávané tituly v digitálnej podobe či tituly ponúkané káblovými televíziami.

Podobnou taktikou sa zvykne usilovať o zvýšenie svojich ziskov spoločnosť Disney, ktorá občas takisto sťahuje svoje tituly z predaja, no po nejakom čase ich predaj obnoví. Filmová sága o Harrym Potterovi, v ktorej hlavné postavy stvárnili Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson, však spoločnosti Warner Bros. Entertainment už stihla zabezpečiť rekordné tržby - 12,1 miliardy amerických dolárov (v prepočte približne 8,73 miliardy eur).

Spomínaná snímka Harry Potter a Dary smrti - 2. sa do kín dostala 15. júla a do dnešných dní zaznamenala celosvetové tržby vo výške 1,3 miliardy dolárov (v prepočte 940 miliónov eur). Informácie pochádzajú z webových stránok www.hollywoodreporter.com a www.deadline.com.Pridajte sa k nám na FACEBOOKU
Pridané: 01.11.2011
Autor: admin

Rank (hodnotenie príspevku): - -24 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk