Reklama

Novinka - Práva na WikiLeaks od Guardianu kúpil Spielberg!


Práva na WikiLeaks od Guardianu kúpil Spielberg!

Guardian bol jedným z piatich pôvodných médií, prostredníctvom ktorých zakladateľ WikiLeaks Julian Assange zverejňoval tisíce tajných dokumentov USA týkajúcich sa vojen v Iraku a Afganistane a tiež diplomatické depeše.

Knihu založenú na príbehu o uniknutých tajných dokumentoch a kontroverznom hrdinovi Assangeovi vydal denník Guardian. Práva na túto knihu teraz kúpil Spielberg.

Budúci film, ktorý pravdepodobne nakrútia, bude produkovať štúdio DreamWorks, založené v roku 1994 Spielbergom a ďalšími podnikateľmi.

Správa o možnom filme prichádza napriek najnovšiemu rozruchu okolo Assangea, ktorý čaká v Británii na vydanie do Švédska pre obvinenia zo znásilnenia.

Assange sa po vydaní knihy pohádal a rozišiel s denníkom Guardian. Minulý mesiac zatelefonoval britskému satirickému magazínu Private Eye a sťažoval sa na to, ako s ním denník zaobchádzal.

Počas telefonátu Assange povedal, že redaktori Guardianu Alan Rusbridger a David Leigh sa proti nemu sprisahali a obaja sú židia. Napísal to Ian Hislop, editor magazínu Private Eye, v novom vydaní časopisu.

Hislop ďalej napísal, že keď počas telefonátu Assangea upozornil, že Rusbridger nie je žid, Assange mu odpovedal: "Zabudnite na tú židovskú vec."

Assange neskôr na sociálnej sieti Twitter uviedol: "Hislop prekrútil, vymyslel si a zle zapamätal takmer každé dôležité vyhlásenie a slovné spojenie. Úplne lživé sú slová 'židovské sprisahanie', významom aj doslovne. Je to závažné a rozčuľujúce."

Assange sa stále nachádza v Británii, kde jeho právnici pripravujú odvolanie proti rozhodnutiu umožňujúcemu vydať ho do Švédska.

Pridajte sa k nám na Facebooku


Pridané: 03.03.2011
Autor: admin

Rank (hodnotenie príspevku): - -12 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk