"Oscaristi" už rátajú obálky: Kto vie dopredu výsledky?
Neskôr poslané hlasovacie lístky už nebude Akadémia filmových umení a vied akceptovať.
Ešte do odovzdávania Oscarov, ktoré bude v nedeľu večer, prepočítajú hlasy pracovníci renomovanej audítorskej firmy PricewaterhouseCoopers.
Prísne strážené tajomstvo v zatvorených obálkach bude odhalené až pri odovzdávaní filmových cien. Oscary rozdajú organizátori už na 83. slávnostnom galavečere.
Biele obálky z predchádzajúcich desaťročí však AMPAS nahradí darčekovými obálkami, vyrobenými na objednávku, a tiež kartičkami s menom víťaza. Nové obálky sú vyrobené z lesklého zlatého papiera. Rubová strana je červená, zdobená maličkými zlatými obrázkami Oscara. Meno víťaza je vo vnútri obálky, na kartičke z tvrdého červeného lakovaného papiera.
Mená víťazov Oscarov poznajú vopred len účtovníci audítorskej firmy, preto návrhár obálok Marc Friedland vyrobil kartičky s menom každého nominovaného. Dôveruje účtovníkom - je presvedčený, že zvyšné kartičky roztrhajú.
Pridané: 23.02.2011
Autor: admin
Rank (hodnotenie príspevku):
- -7
+