Reklama

Novinka - Nový film Woodyho Allena otvorí tohtoročný filmový festival


Nový film Woodyho Allena otvorí tohtoročný filmový festival

Nová romantická komédia Woodyho Allena s názvom Midnight in Paris 11. mája slávnostne otvorí tohtoročný 64. ročník Medzinárodného filmového festivalu v Cannes. Na otváracom ceremoniáli sa zúčastní aj porota na čele s Robertom De Nirom. Na oficiálnej webovej stránke festivalu www.festival-cannes.com o tom informovali organizátori podujatia.

V snímke, ktorú nakrúcali počas minulého roka v hlavnom meste Francúzska, sa objaví medzinárodné herecké obsadenie. Diváci budú môcť vidieť napríklad Američanov Owena Wilsona a Adriena Brodyho, Kanaďanku Rachel McAdams, Francúzku Marion Cotillard či Maročana Gada Elmaleha. Popri nich dostala vo filme malú roku aj francúzska prvá dáma Carla Bruni-Sarkozy.

"Midnight in Paris je nádherný ľúbostný list Parížu," vyjadril sa o diele 75-ročného režiséra riaditeľ festivalu Thierry Frémaux. "Je to film, v ktorom sa Woody Allen hlbšie pozrie na problémy, ktoré zobrazil vo svojich doterajších filmoch: náš vzťah k histórii, umeniu, rozkošiam či životu. Jeho štyridsiata prvá snímka znovu raz odhaľuje jeho inšpiráciu," dodal. Film, ktorý vznikal v španielsko-americkej koprodukcii, bude mať 11. mája zároveň aj premiéru vo francúzskych kinách. Diváci si tak budú môcť snímku vychutnať na 400 miestach po celej krajine. Organizátori kinám tiež poskytli možnosť vysielať otvárací ceremoniál 64. ročníka naživo, aby si filmoví fanúšikovia mohli naplno vychutnať celý jeho program. Festival tento rok potrvá do 22. mája.

Pridajte sa k nám na Facebooku


Pridané: 03.02.2011
Autor: admin

Rank (hodnotenie príspevku): - -19 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk