Reklama

Novinka - Na Oscaroch sa predstaví aj Robert Downey Jr.


Na Oscaroch sa predstaví aj Robert Downey Jr.

Na slávnostnom ceremoniáli udeľovania Oscarov sa koncom mesiaca zúčastní aj americký herec Robert Downey Jr. Držiteľ dvoch nominácií na ceny americkej Akadémie filmových umení a vied bude medzi osobnosťami, ktoré budú 27. februára predstavovať nominovaných a vyhlasovať víťazov.

Prostredníctvom webovej stránky www.oscars.org o tom informovali producenti televízneho prenosu 83. ročníka odovzdávania Oscarov Bruce Cohen a Don Mischer. Prvým potvrdeným účinkujúcim sa minulý týždeň stal austrálsky herec Hugh Jackman, ktorý bol v roku 2009 moderátorom televízneho prenosu z 81. ročníka udeľovania cien americkej Akadémie filmových umení a vied.

Štyridsaťpäťročný Downey Jr. bol v roku 1993 nominovaný na Oscara za titulnú úlohu v životopisnej dráme Chaplin (1992), v roku 2009 ho nominovali za vedľajšiu úlohu v akčnej komédii Tropická búrka (2008). Filmoví fanúšikovia a fanúšičky ho mohli na filmovom plátne naposledy vidieť v komédii Deadline (2010). V súčasnosti nakrúca pokračovanie úspešnej snímky Sherlock Holmes z roku 2009.

Známy je aj zo seriálu Ally McBealová (1997 - 2002), v ktorom účinkoval v 25 epizódach v rokoch 2000 až 2002, komediálnej drámy Skvelí chlapci (2000), mysteriózneho trileru Gothika (2003), kriminálnej snímky Kiss Kiss Bang Bang (2005), historickej drámy Dobrú noc a veľa šťastia (2005), mysterióznej krimi Zodiac (2007), akčných komiksových adaptácií Iron Man (2008) a Iron Man 2 (2010), či hudobnej životopisnej drámy Sólista (2009).

Zoznamu favoritov kraľuje Kráľova reč
Zoznamu kandidátov na Oscara v aktuálnom ročníku vládne britská historická dráma Kráľova reč s dvanástimi nomináciami. Desiatku snímok, ktoré sa uchádzajú o cenu pre Najlepší film, tvoria spolu s ňou westernová dráma Skutočná guráž, životopisná snímka Sociálna sieť o začiatkoch Facebooku, sci-fi triler Počiatok, psychologický triler z baletného prostredia Čierna labuť, športová dráma Fighter, dramédia The Kids Are All Right, animák Toy Story 3: Príbeh hračiek, dobrodružná životopisná dráma 127 hodín a dráma Zmrznutá kosť.

Najlepším animovaným filmom sa môže stať Ako si vycvičiť draka, Iluzionista alebo Toy Story 3: Príbeh hračiek. V kategórii cudzojazyčných filmov sa o prestížne ocenenie uchádza dráma Biutiful mexického filmára Alejandra Gonzáleza Iňárritu, alžírsky Hors-la-loi (réžia: Rachid Bouchareb), kanadský Incendies (réžia: Denis Villeneuve), dánsky Haevnen (réžia: Susanne Bier) a grécky Kynodontas (réžia: Giorgos Lanthimos). Slávnostný ceremoniál odovzdávania Oscarov sa uskutoční 27. februára v hollywoodskom Kodak Theatre. Moderovať ho budú herec James Franco a herečka Anne Hathaway.

Pridajte sa k nám na Facebooku


Pridané: 03.02.2011
Autor: admin

Rank (hodnotenie príspevku): - -6 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk