Reklama

Novinka - Udelili čestných Oscarov a Cenu Irvinga G. Thalberga


Udelili čestných Oscarov a Cenu Irvinga G. Thalberga

Ceny Rady predsedov americkej Akadémie filmových umení a vied získali Kevin Brownlow, Jean-Luc Godard, Eli Wallach a Francis Ford Coppola.

Clint Eastwood, Robert DeNiro, George Lucas, Kevin Spacey, Kathryn Bigelow, Josh Brolin a Tony Bennett odovzdali v sobotu v Los Angeles ceny Rady predsedov americkej Akadémie filmových umení a vied. Na ceremónii v Hollywood & Highland Center získali čestných Oscarov za celoživotný prínos filmár a historik Kevin Brownlow, scenárista a režisér Jean-Luc Godard a herec Eli Wallach.

Pamätnú cenu Irvinga G. Thalberga v podobe busty tohto legendárneho filmového producenta si prevzal režisér, producent a scenárista Francis Ford Coppola. Cena Irvinga G. Thalberga je považovaná za najvyššie uznanie, aké môže filmový producent získať. Francúzsko-švajčiarsky filmár Jean-Luc Godard sa na odovzdávaní nezúčastnil, tak ako to vopred avizoval. Cenu mu preto Akadémia doručí do Švajčiarska, kde Godard žije. Akadémia filmových umení a vied Jean-Lucovi Godardovi na sobotňajšej ceremónii, na ktorej sa zúčastnili napríklad aj Natalie Portman, Hilary Swank, Robert Duvall, Warren Beatty, Annette Bening, Marisa Tomei, Patricia Clarkson alebo James Caan, vzdala poctu ukážkami z jeho filmov a komentármi jeho obdivovateľov.

Francis Ford Coppola získal päť sošiek Oscara a okrem iného má na svojom konte úspešnú filmovú trilógiu Krstný otec (1972, 1974, 1990). Jean-Luc Godard patrí ku kľúčovým predstaviteľom novej vlny vo francúzskej kinematografii, podpísal sa napríklad pod drámy Na konci s dychom (1959) či Alphaville (1965). Eli Wallach si zahral napríklad v snímkach Baby Doll (1956), Sedem statočných (1960), Dobrý, zlý a škaredý (1966) alebo Ako ukradnúť Venušu (1966). Kevina Brownlowa považujú odborníci za popredného filmového historika.

Pridajte sa k nám na Facebooku


Pridané: 14.11.2010
Autor: admin

Rank (hodnotenie príspevku): - -24 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk