Reklama

Novinka - Dočkáme sa filmu o pedofílii v cirkvi?


Dočkáme sa filmu o pedofílii v cirkvi?

Nemecký režisér Wim Wenders, známy filmami ako Paríž, Texas, Nebo nad Berlínom či Buena Vista Social Club, zvažuje, že by nakrútil film o pedofilnom škandále v rímskokatolíckej cirkvi, pretože je šokovaný tým, ako sa pokúšala odviesť pozornosť od tohto problému.

"Cirkev ako celok, pápežom počnúc, stále inklinuje k zatajovaniu vecí.... Príliš dlho trvala na tom, že lepšie je nehovoriť (o tom)," povedal o zneužívaní detí kňazmi v rozhovore. "Previnilci si zaslúžia byť potrestaní," vyhlásil a dodal: "Zvažujem to ako tému na film."

Režisér, ktorý je od roku 1996 prezidentom Európskej filmovej akadémie, stojí za októbrovou kampaňou nemeckej televízie, pokúšajúcu sa presvedčiť obete pedofilných kňazov a iných agresorov, aby verejne prehovorili.

Nemeckej televízii sa prihlásilo so svojím príbehom vyše 2500 obetí pedofílie. Wenders s nimi robil rozhovory a čítal ich svedecké výpovede. "Ak o tom mlčíte, zvíťazí páchateľ," tvrdí Wenders. "Je to typicky nemecký rys potláčať veci..."

Katolícka cirkev si podľa Wendersa nemôže nárokovať ochranu "z akéhokoľvek dôvodu": "Previnilcov nesmieme chrániť, nech je dôvod akýkoľvek - iba to pomáha udržiavať zlo."

Režisér poskytol AFP rozhovor v stredu počas návštevy Európskeho parlamentu, kde propagoval svoj návrh, ako odlákať európske deti od "fastfoodu" hollywoodskych filmov a počítačových hier a pomôcť im objaviť "chuť" európskeho filmu.


Pridajte sa k nám na Facebooku


Pridané: 29.10.2010
Autor: admin

Rank (hodnotenie príspevku): - -56 +

Ak chcete pridať príspevok musíte byť registrovaný a prihlásiť sa.

Doteraz nikto nediskutoval.

Prihlásenie

Reklama

Zapoj sa

Podeľ sa zo svojimi dojmami z najnovších filmov. Registruj sa a aj ty môžeš písať recenzie!

Anketa

Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám na Facebooku
Copyright © 2009 novefilmy.sk